Ana sayfa Kıbrıs Piyasaya yüklü miktarda karşılıksız çek sürdüler

Piyasaya yüklü miktarda karşılıksız çek sürdüler

1220
0
PAYLAŞ

Universal Bank Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Kazım ve eski Polis Genel Müdür yardımcılarından Pervin Gürler’in damatlarının karşılıksız çek skandallarının ardından, bu kez de Malpas Hotel’in piyasaya yüklü miktarda karşılıksız çek sürdüğü ortaya çıktı.

Yeni Bakış’ın bir süre önce gündeme getirdiği karşılıksız çek skandalının altından Malpas Hotel çıktı.

Çeklerin altında otelin sahibi Altınör ve kayınbiraderinin imzaları var
Otelin sahibi Reşat Altınör ve kayınbiraderi Serkan Özbekoğlu imzasıyla tedavüle 9 milyon TL’lik çek sürüldü.

Aramalara yanıt vermiyorlar
Söz konusu çeklerin karşılıksız çıkmasının ardından Malpas Hotel yöneticileriyle görüşmeye çalışan mağdur işletme sahipleri ne Reşat Altınör ne de kayınbiraderi Serkan Özbekoğlu’na ulaşabiliyor.

Ekonomik kriz ortamında esnafa büyük darbe
Bu arada, ülkenin içinden geçmekte bulunduğu ekonomik kriz ortamında, esnaftan alınan etten patatese ve otelin başka ihtiyaçlarına karşılık kesilen karşılıksız çekler insanlarımızı perişan ederken, Malpas Hotel sahiplerinin ise lüks hayatlarına devam etmeleri tepki topluyor.

Sanal Bet işine giriyorlar
Öte yandan, Yeni Bakış’ın elde ettiği bilgilere göre, Malpas Hotel yöneticilerinin Sanal Bet işine girmek için KKTC’de bazı şirketlerle görüştükleri belirtildi. Yeni Bakış olarak yarın da bu bağlantılara yönelik ayrıntıları kamuoyunun bilgisine taşıyacağız.

Geçen yıl da iki damat aynı yöntemi izleyip yurt dışına kaçmıştı
Anımsanacağı gibi geçen yıl içinde Universal Bank Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Kazım ve eski Polis Genel Müdür Yardımcılarından Pervin Gürler’in damatları da aynı şekilde piyasaya sürdükleri bol sıfırlı karşılıksız çeklerin ardından yurt dışına kaçmışlardı.

YENİ BAKIŞ

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here