Ana sayfa Güney Kıbrıs Cep telefonları konusunda çıkmaz

Cep telefonları konusunda çıkmaz

176
0
PAYLAŞ

Mobil telefonlarla ilgili şu ana kadar, güven artırıcı önlemelerin uygulanmasına olanak sağlayacak herhangi bir sonuca ulaşılmadı.

Elde edilen bilgilere göre şu ana kadar mobil telefonlar/cep telefonları konusunda sonuca varılamadı

Yetkili bir kaynağa göre, mobil telefonlarla ilgili şu ana kadar, güven artırıcı önlemelerin uygulanmasına olanak sağlayacak herhangi bir sonuca ulaşılmadı.

Konu perşembe günü Kıbrıs Rum tarafının müzakerecisi Andreas Mavroyannis himayesinde ilgili tarafların gerçekleştirdiği toplantıda ele alındı.

Aynı kaynak KHA’ya yaptığı açıklamasında “ne yazık ki soruna bir çözüm bulunamadı” diyerek tek çözümün dual IMSCI (iki telefon numaralı bir SIM kartı) ve Lüksemburg’ ta GSM cep telefonu bağlantısı olduğunu söyledi.

Söz konusu kaynak, bunlardan biri izahat verilmeden ret edildiğini, ikincisi ise Kıbrıs Türk şirketlerini değil Türkiye şirketlerini tanıdığı için istenilmediğini ancak diğer tarafın bu iki çözümden birini kabul etmesi durumunda sorunun çözüleceğini söyledi.

Son olarak her iki tarafın ticaret odalarının tüm çabalara yardımcı olmaya çalıştıklarını ama tek başlarına bu soruna bir çözüm bulamayacaklarını belirtti. (CNA)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here