Ana sayfa Kıbrıs Gökçe: “Belediyeler mutlaka birleştirilmeli”

Gökçe: “Belediyeler mutlaka birleştirilmeli”

492
0
PAYLAŞ

GAK TV-Özel

Gazimağusa  Bağımsız Belediye Başkan adayı Ulaş Gökçe, GAK TV’de Ulaş Barış’ın hazırlayıp sunduğu ‘Seçim Özel’ programına konuk olarak canlı yayında soruları yanıtladı, proje ve yapacaklarını anlattı.

Gökçe “Gazimağusa’da ciddi sıkıntılar var. Yürümedi, gelişmedi. Dört yıldır belediyeye tek bir araç alındı. 860 personel sayısına ulaştığı söyleniyor. Bu konuyla ilgili şikayette bulunduk. Hem işe alınıyor hem sosyal sigortaları ödenmiyor. Bu zihniyetle gidilirse ciddi sorunlar yaşanacak. En büyük sorun aslında atıl insan kaynaklarıdır. Bizim belediyeyi kurtarmamız lazım” dedi.

Gazimağusa’da iki ciddi sorun olduğunu vurgulayan Gökçe “Biri çöp diğeri park ve yeşil alan sorunudur. Gazimağusa’da maalesef Kayalp ve Arter ortak çöplüğü var. Gazimağusa temel sorunlarını çözmemiş bir köydür. 2018 yılından beri kanalizasyon sorunuyla uğraşan bir Gazimağusa vardır. İmar planı olmayan bir betonlaşma var şehirde.  Biz önce bu sorunları çözdükten sonra ideolojik sorunları çözebiliriz” dedi.

Gökçe “Belediyeler mutlaka birleştirilmeli. Bizde çok yönetici ve bürokrasi var. Ne kadar az bürokrasi ne kadar az yöneten o kadar iyidir. Hatta fonksiyonu olmayan devlet daireleri var. Onları bile birleştirmek gerekir. İmkanları birleştirmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here