18.1 C
Lefkoşa
17 Ocak 2018

Güney Kıbrıs

Ana Sayfa Güney Kıbrıs

Anastasiadis:” Artık söylemden eyleme geçtik”

Rum Yönetiminin İsrail’den satın aldığı ve “Amiral Andreas Yoannidis” ismini verdiği ilk açık deniz karakol gemisi, dün Mari’deki (Tatlısu) “Evangelos Floraiks Deniz Üssü”nde düzenlenen...

Anastasiadis: “Geleceklerine Kıbrıslılar karar versin”

Kıbrıslı Rum Başkan “Artık bıraksın da kaderimize biz karar verelim. Geleceğe nasıl yürümek istediklerine Kıbrıslılar karar versin” dedi.

Sözcü:”Üçlü Zirve tarihi önem taşıyor”

Hükümet Sözcüsü Nikos Christodoulides, salı günü (16 Ocak tarihinde) Lefkoşa’da yapılacak olan Kıbrıs, Yunanistan, Ürdün Üçlü Zirve’sinin tarihi bir önem taşıdığını söyledi.

Politis: “Boykotçuların davranışı anahtar”

 Son yıllarda sistemli şekilde sandığa gitmeyenlerin harekete geçirilmesinin, Rum başkanlık seçiminde aritmetiği değiştirebileceği haber verildi.

Mavroyannis New York’a gidiyor

Rum Müzakereci Andreas Mavroyannis’in, BM Güvenlik Konseyi ve BM Genel Sekreterliği yetkilileri ile bir dizi temasta bulunmak üzere New York’a gideceği bildirildi.

Kıbrıs sorununda yeni yaklaşım formülleri

BM Barış Gücü’nün görev süresiyle ilgili görüşmelerin de yapılacağı haziranda sonlanacak dar takvimli “yeni bir inisiyatif” hedeflendiği ileri sürüldü.

Kıbrıslı Rumlar, ikinci kez evlerinden olma korkusu yaşıyorlar

"Pano Polemidya” (Yukarı Binatlı) köyünde bulunan Kıbrıs Türk malıyla ilgili dava dışında, güneydeki Kıbrıs Türk mallarıyla ilgili birkaç dava daha bulunduğu bildirildi.

Anastasiadis: “MEB’de tehdit saptamadım”

 Anastasiadis, Güney Kıbrıs tarafının tek yanlı ilan ettiği “Münhasır Ekonomik Bölge”de, tehdit saptamadığını açıkladı.

Kiprianu: “Anastasiadis Akıncı’ya yalan söyledi”

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Kıbrıslı Rum Lider Nikos Anastasiadis’in, Mont Pelerin’de gerçekleştirilen birinci Kıbrıs sorunu çözümü zirvesinde, Güney Kıbrıs’a dönmesi gerektiği konusunda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya yalan söylediğini açıkladı.

Kıbrıs Türk arazisinin tahsisine yalanlama!

Güney Kıbrıs İçişleri Bakanlığı ile Larnaka Belediyesi’nin, Larnaka’da bulunan bir Kıbrıs Türk arazisinin, kira karşılığı belediye meclis üyesinin oğluna tahsis edildiğine dair haberleri yalanladığı bildirildi.
12,082BeğenenlerBeğen
7,801TakipçilerTakip Et
105AbonelerAbone Ol

İYİ/KÖTÜ Haberler