18.1 C
Lefkoşa
24 Mart 2018

Güney Kıbrıs

Ana Sayfa Güney Kıbrıs

Anastasiades Brüksel’de Tusk ile görüşecek

Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades perşembe sabahı Brüksel’de Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk ile görüşecek.

Loizidu’ya cezai soruşturma yok

Habere göre Kliridis, yapılan inceleme sonrasında Loizidu hakkında cezai soruşturma yürütülmemesi kararı alındığını vurguladı.

Sınırları olmayan bir Kıbrıs’a inanan Rum ve Türkün uzun yolculuğu

İki arkadaş olan Yalçın ile Stavros Kıbrıs'ta 40 yıldan fazla bir süredir devam eden bölünme durumuna dikkat çekmek için uzun bir yolculuğa başladı.

Juncker:” Maraş’ın iadesi müzakerelerin temel konularından”

Juncker yazılı yanıtında, kapalı bölge Maraş’ın “yasal sahiplerine” iadesinin Kıbrıs sorununun çözümü müzakerelerinin temel unsurlarından birisi olduğunu vurguladı.

Özersay’dan ‘bolibif vergisi’ açıklaması!

GAK TV-Sosyal Medya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, son dönemde çok tartışılan ancak belirsizliğini koruyan kuzeyde yaşayan Rum ve Maronitlere yapılan yardımlara uygulanan...

Flaş! Kıbrıslı Türklere yönelik saldırı davalarında ilk ceza

Güney Kıbrıs'ta Rum öğrencilerin, 16 Kasım 2015 tarihinde Grivas Digenis caddesinde Kuzey Kıbrıs’ın ilanını protesto etmesi sırasında, Kıbrıslı Türklerin araçlarına saldıranların cezalarını bulmaya başladığı haber verildi.

Anastasiadis’in kızıyla damadından Nusret ‘Tuzlama’ paylaşımı!

Kıbrıslı Rum Lider Nikos Anastasiadis’in kızı Inos Anastasiadis ile damadı Yannis Misirlis, Dubai gezisinde, Nusret Gökçe’nin sahibi olduğu ünlü et lokantasında yemek yiyip, tuzlama hareketini (saltbae) yaptı.

Flaş! Akıncı yarın Spehar’ı kabul edecek

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yarın BM Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar'ı kabul edecek. Saat 11.00'de Cumhurbaşkanlığında gerçekleştirilecek görüşmede uzun zamandır gündemde olan liderler yemeğinin ele alınacağı...

Dünyanın en büyük yatı Limasol’da

Fileleftheros, yatın 2016 yılında teslim edildiğini ve 600 milyon dolara mal olduğunu ekledi.

Cavallari: “Doğal gaz konusunda iki toplum uzlaşsın”

İtalya’nın Lefkoşa Büyükelçisi Andrea Cavallari, “doğal gaz konusunun iki toplum tarafından çözülmesi gereken bir konu olduğunu” belirtti.
13,040BeğenenlerBeğen
6,367TakipçilerTakip Et
127AbonelerAbone Ol

İYİ/KÖTÜ Haberler