Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 16:19 Bu haber 489 kez okundu
 
119 COVID-19 vakasının 27’sinin 20 Temmuz-3 Ağustos arasında seyahat geçmişi bulunuyor veya havaalanlarındaki tetkikte ortaya
Güney Kıbrıs Haberi
119 COVID-19 vakasının 27’sinin 20 Temmuz-3 Ağustos arasında seyahat geçmişi bulunuyor veya havaalanlarındaki tetkikte ortaya

Sağlık Bakanlığı’nın çarşamba günü yayımladığı verilere göre, 119 COVID-19 vakasının 27’sinin (22,7) 20 Temmuz-3 Ağustos arasında seyahat geçmişi bulunuyor veya havaalanlarındaki tetkikte ortaya çıktı.

Bu dönemde 84 veya 70,6 vaka, yerel vakalar olurken 8’i (6,7) hala araştırılıyor.
 
Sağlık Bakanlığı 27 vakanın 26’sının Kıbrıs vatandaşı veya Kıbrıs’ta yaşayanlar, 1 kişinin tatil için Kıbrıs’a gelen bir yabancı olduğunu, 9’unun olumlu olduğunun da havaalanında tespit edildiğini duyurdu.
 
Bakanlık, epidemiyolojik vakaların, son günlerde artan vakaların, seyahat geçmişi olmayan kişilerde yayıldığını, bazılarının seyahat geçmişi olanlara temasla kişiden kişiye bulaştığını kaydetti.


Ülkeye uçuşların başlamasıyla artan vakaların ortaya çıktığını, bunun sadece Kıbrıs’ta değil havaalanlarını yeniden açan diğer ülkelerde de gözlendiğine işaret eden Sağlık Bakanlığı, Kıbrıs’ın en katı tedbirlerden bazılarını uyguladığını, B ve C kategorisindeki ülkelerden olumsuz test gerektiğini hatırlattı.
 
Bu uygulamanın Avusturya ve Almanya için geçerli olmadığını belirten bakanlık, Kıbrıs’ın A kategorisindeki ülkelerden gelen yolculara rast gele testler de uyguladığını bildirdi.

Kaynak.
Kıbrıs Haber Ajansı
 

Kaynak: Editör: GAK TV
Etiketler: 119, COVID-19, vakasının, 27’sinin, 20, Temmuz-3, Ağustos, arasında, seyahat, geçmişi, bulunuyor, veya, havaalanlarındaki, tetkikte, ortaya,
Yorumlar
Haber Yazılımı