Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 15:40 Bu haber 363 kez okundu
 
MDP MİLLİ MUTABAKAT HÜKÜMETİ KURULMASINI İSTEDİ
Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, "Milli mutabakat hükümeti kurulmasını" istedi.
Kıbrıs Haberi
MDP MİLLİ MUTABAKAT HÜKÜMETİ KURULMASINI İSTEDİ

Büsküvütçü, dünyayı saran salgın karşısında hükümetin aciz kaldığını savunarak "Tehlikeyi gören ve tedbirler için kendini paralayan Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nin uyarılarını dikkate almamış, aradan geçen süre sonunda Tabipler Birliği’nin önerilerini geç olarak işleme koymuş, bu arada Kıbrıs Türk halkının sağlığını tehlikeye atmıştır" dedi.

Sağlık Bakanı'nın kamuoyuna güven vermek yerine halkın bilgi kirliliğine maruz kalmasına sebep olduğunu ve korkuyu çoğalttığını iddia eden Buray Büsküvütçü, Başbakan'ın bir an önce Meclis'teki tüm partiler ile milli mutabakat hükümeti kurup sert önlemler alması gerektiği görüşünü belirtti.

"İşini düzgün yapan bir kaç bakanı tenzih ederek hükümetimizin bu süreci yönetemediğini net şekilde söyleyebiliriz" diyen MDP Başkanı Büsküvütçü, "Yıllarca ülkemizin kaymağını yiyenlerin bugün elini taşın altına koymasına ses edemeyenler dün onlarla akçeli işlere girişenlerdir. Dün şahıslarına aldıklarından dolayı bugün millet için adım atamayanlar hala Türkiye’den gelecek yardımı beklemektedir" ifadelerini kullandı.

Büsküvütçü, ekonomik tedbirler arasında sağlık çalışanlarından da kesinti yapılmasının akıl almaz bir tasarruf önlemi olduğunu belirterek şunları kaydetti:

 "Bu süreçte sağlık çalışanlarından kesinti yapmanın tam tersine çift maaş verilmelidir. Hükümet sağlık çalışanları için balkona çıkıp alkış tutacağına çift maaş vererek  bir nebze olsun minnettarlığımızı gösterebilir. Bütün bunların ışığında bir kez daha Başbakana milli mutabakat hükümeti kurmasını ve oy kaygısı olmadan Kıbrıs Türk halkının çıkarlarını koruyacak yasalar çıkarmasını tavsiye ederiz"

Kaynak: (TAK) - Türk Ajansı Kıbrıs Editör: GAK TV
Etiketler: MDP, MİLLİ, MUTABAKAT, HÜKÜMETİ, KURULMASINI, İSTEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı