Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 16:26 Bu haber 2998 kez okundu
 
YDP'de ipler gerildi
YDP'de ipler kopuyor,Başkan Arıklı'nın Üçlü koalisyon hükümetinde Bakanlık hayali ve ardından da Ankara ziyareti eklenince Zaroğlu'nun tepkisine yol açtı.
Kıbrıs Haberi
YDP'de ipler gerildi

GAK TV ÖZEL

Yeniden Doğuş partisinde Genel Başkan Erhan Arıklı ile Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu arasında  kavga büyüdü. Geçtiğimiz hafta başarısızlıkla sonuçlanan üçlü koalisyon hükümeti çalışmalarının ardından YDP genel Başkanı Erhan Arıklı'nın Ankara ziyareti de eklenince  parti içinde ipler daha da gerildi. 
Parti çevrelerinden  elde ettiğimiz bilgilere göre YDP Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu UBP, DP, YDP üçlü koalisyon hükümetine karşı çıkmıştı.
Şöyle ki; Genel Başkan Erhan Arıklı'nın koalisyon hükümeti kurma çabaları MYK toplantısına götürüldü.  MYK toplantısında yapılan oylamada koalisyon hükümeti aleyhinde 16'ya 3  red oyu çıkmıştı. Bu sonuçtan sonra  Genel Başkan Arıklı ile Lefkoşa Milletvekili Zaroğlu arasında kavga başladı.
Zaroğlu Genel Başkan Erhan Arıklı'yı kurulacak koalisyon hükümetinde bir Bakanlık uğruna partiye zarar vermekle suçlamaya başladı. 
MYK toplantısında çıkan sonuçtan sonra partililer parti içerisinde kılıçlar çekildi söylentileri yaymaya başladılar.
Bu arada genel Başkan Erhan Arıklı'nın Ankara ziyareti de gerçekleşince Zaroğlu parti içerisinde  yakın çevrelerine "Bunların hepsi de Akıncı'ya çalışıyor" dediği öğrenildi. 
YDP'de Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde büyüyen bu kavga nasıl sonuçlanacak merak konusu oldu.

 

Kaynak: Editör: GAK TV
Etiketler: YDP'de, ipler, gerildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı