Haber Detayı
24 Ağustos 2019 - Cumartesi 10:25 Bu haber 1007 kez okundu
 
Yeni partinin adı ve logosu ortaya çıktı: YAP
Türkiye Cumhuriyeti eski Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacanʹın kurması beklenen yeni parti tartışmaları devam ederken Türk Patent ve Marka Kurumuʹna (TPE) Yaşam ve Adalet Partisi için başvuruda bulunulduğu ortaya çıktı.
Türkiye Haberi
Yeni partinin adı ve logosu ortaya çıktı: YAP

Ankaraʹda yeni parti tartışmaları devam ediyor. Ahmet Davutoğlu Türkiye gezisine devam ederken, Ali Babacan da yeni parti kuracağını ilan etmişken dikkat çeken bir adım atıldı. Kısa adı YAP olan Yaşam ve Adalet Partisi için için Türk Patent ve Marka Kurumuʹna 20 Ağustosʹta başvuru yapıldığı ortaya çıktı. YAPʹın başvuru numarası ise 2019/78236.

BAŞAK, GÜNEŞ VE TERAZİ

Yeni partinin logosunda başak, güneş ve terazi simgelerinin yer alması dikkat çekti. Yaşam ve Adalet Partisiʹnin marka başvurusunu kimin yaptığı ise belli değil.

TPEʹNİN AÇIKLAMASI

TPE sitesinde başvuruyla ilgili, ʹBaşvurunuz veri giriş aşamasındadır. Mal ve hizmet girişi, kodlama ve arama işlemlerinden sonra KHKʹnın 7. maddesine / 6769 sayılı Kanunun 5. maddesine uygunluk açısından incelenecek olup reddedilip edilmeyeceğine karar verilecektir. Herhangi bir şekli eksiklik saptanmaması ve reddedilmemesi halinde başvurunuz yaklaşık 6 ay sonraki Resmi Marka Bülteniʹnde ilan edilecektir.ʹ ifadelerine yer verildi.İşte yeni partinin başvurusu;

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, partinin, adı, ve, logosu, ortaya, çıktı:, YAP,
Yorumlar
Haber Yazılımı