Ana sayfa Kıbrıs Vakıflar Bankası’nda Pembe Etkinlik

Vakıflar Bankası’nda Pembe Etkinlik

617
0
PAYLAŞ

Malumlarınız olduğu üzere “Meme Kanseri”, tüm dünyada olduğu gibi KKTC’de de kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Her sekiz kadından birinin hayatının belirli zamanlarında meme kanserine yakalanacağına bildirilmektedir. Meme kanserine karşı en iyi koruyucu yöntem erken teşhistir. Kanser yayılmadan önce teşhis edilirse % 96’ya kadar varan oranlarda, kişi yaşam şansına sahip olur. Bu kapsamda tüm dünyada olduğu gibi, KKTC’de de 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı eğitim ve taramalarla değerlendirmektedir.

Özellikle Kanser Hastaları Derneğimiz, Değerli Başkanımız Sn.Raziye Kocaismail ve isimsiz kahraman ordusu kanserle savaş için bu güne kadar çok ciddi çalışmalar yaparak büyük başarıların altına imza atmışlardır. Hemen hemen her evde mutlak sürette bir kanser hastamız mevcuttur veya bir yakınımızı bu illet bu amansız hastalığa kurban vermişizdir.

Bizler Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. Olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Sosyal Sorumluluğumuz gereği sürece  dahil olduk. Burada yapılmak istenen, tamamen farkındalık yaratmak, her yıl 1-31 Ekim tarihleri arasında toplumsal bilincin oluşumuna katkı koymak ve bu illet hastalıkla mücadele etmektir.

Bilindiği gibi kanser günümüzde önemli bir halk sağlığı sorunu olarak gündemdeki yerini korumaktadır. Sebebi bilinen ölümler sıralamasında ilk sırayı alan kanser erken tanı ve tedavi sonrasında hastaların hayata yeniden tutulması sağlanmaktadır. Ancak kanserin   tedavisindeki yüksek maliyetler nedeniyle, iş gücünde ve ülke ekonomisinde çok ağır kayıplara neden olumaktadır. Yaşamayan bilmez ama Kanserle mücadelede konusunda Devletimizin üzerindeki yük ve tüm hastalara üçretsiz ilaç temini konusunda  gösterdiği fedakarlık ve maddi katkılar milyarlar ile ifade edilmektedir.

Yine malumlarımız olduğu üzere,  bahse konu mücadelede özellikle başı çeken iki sivil toplum örgütümüz olan gerek Kanser Hastalığı Derneği ve gerekse Kemal Saraçoğlu Vakfı ülkede yaşanan bu sürece çok ciddi katkılar sağlamaktadırlar. Onların bu fedakar çalışmaları ve göstermiş oldukları performansları takdire şayandır.  Kanserle savaş için farkındalık yaratan, maddi manevi katkılarını esirgemeyen ve bu savaşta emeği geçen tüm sivil toplum kuruluşlarımıza ve gönüllülerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

Takdir edersiniz ki tedavisi en pahalı hastalık kanser hastalığıdır. Devletimizin gösterdiği duyarlılık ve ortaya koyduğu yüksek performansın yanında, bizlere, işletmelere düşen görev bu hastalıkla mücadele konusunda maddi manevi katkı sağlayarak yanan bu ateşe biraz da olsa su dökerek yangının büyümemesine yardımcı olmaktır. İşte tüm bu sebeplerden ötürü Banka müşterileri ve vatandaşlarımıza Kıbrıs Vakıflar Bankası’nda bulunan Kanser Hastaları Derneğine ait 10-300-5988 numaralı hesaba bağış yapmaya çağrıyoruz.

 

Cengiz Erçağ

Genel Müdür

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here