Ana sayfa Dünya Karayip Kraliyet gemisindeki yüzlerce yolcu hastalandı

Karayip Kraliyet gemisindeki yüzlerce yolcu hastalandı

113
0
PAYLAŞ
SOUTHAMPTON, ENGLAND - OCTOBER 15: The world's largest cruise ship 'Oasis of the Seas' arrives in Southampton Water on October 15, 2014 in Southampton, England. The ??800 million Royal Caribbean cruise ship will dock into Southampton for a one day stay stop before departing for the US. (Photo by Matt Cardy/Getty Images)


Karayipler denizindeki kraliyet Oasis gemisinde bulunan iki yüz yetmiş yedi yolcu ve mürettebat üyesinde, gastrointestinal(mide-bağırsak) rahatsızlığının başlaması sebebiyle geri dönüş yapmak zorunda kaldı. Hastalık nedeniyle, gemi Cumartesi günü, beklenenden bir gün önce, Port Canaveral, Florida’ya geri dönecek.

Royal Caribbean sözcüsü Owen Torres, “tüm konuklarına yolcu ücretlerinin tamamı geri ödenecektir.” dedi. “Yapılacak doğru şeyin, konukların sağlıkları için endişelenmek yerine herkesi eve erken getirmek olduğunu düşünüyoruz.

” Seyir Pazar günü yedi gecelik bir yolculuğa çıktı. Yolculuk Haiti, Jamaika ve Meksika’da durdu. Bir yolcu olan Cody Haddap, Çarşamba günü CNN üyesi WESH ile konuştu ve gemi Salı günü Haiti’den ayrıldıktan sonra hastalandığını söyledi.

“Dün saat 4 civarında limandan ayrıldık, dün gece 10 civarı hastalanmaya başladık. Odalarımızla sınırlı kaldık.” Çarşamba günü, kabine gönderdiği bir mektubu cruise hattından paylaştı: “Bu yelken sırasında, gemide gastrointestinal hastalık yaşayan, norovirüs olduğu düşünülen misafirlerin küçük bir yüzdesi vardı.” Royal Caribbean yetkilileri, hastalığın ABD’de akut gastroenteritin en yaygın nedeni olan norovirüs olup olmadığını belirlemek için laboratuvar sonuçları beklediklerini söyledi. 2018 yılında, yolcu gemilerinde 11 salgın gastrointestinal hastalık vardı ve beşinin norovirüs olduğu belirlendi.  Haddap, ertesi gün Jamaika’ya vardıklarında kimsenin gemiyi terk etmesine izin verilmediğini söyledi. Denizlerin Vahası, Royal Caribbean filosunun en yeni gemilerinden biridir ve 8.000’den fazla kişiyi barındırmaktadır; Gemideki insanların yaklaşık% 3’ü hastalandı. Bir başka yolcu olan Brenda Torres, CNN bağlı kuruluşu WESH ile konuştu ve personelin ortak alanları dezenfekte eden bir artış gördüğünü söyledi. “Balkonumuzdan kaya tırmanma duvarını görebiliyoruz” dedi, “ve her kullanıcının ardından el tırmanma duvarındaki her bir düğmeyi gerçekten temizliyorlar.” Royal Caribbean, bir sonraki yelken için zamanında gemiyi tamamen temizlemeyi planlıyor. Torres, “Konuklarımız harika tatiller geçirmemiz için bizimle birlikte yelken açıyor ve bu yolculuğun kısa düştüğü için üzgünüz.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here