Ana sayfa Kıbrıs Namsoy: “Lapta Belediyesi’nin kalkınması turizmdir”

Namsoy: “Lapta Belediyesi’nin kalkınması turizmdir”

673
0
PAYLAŞ

GAK TV-Özel

Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, GAK TV’de Ulaş Barış’ın hazırlayıp sunduğu ‘Seçim Özel’ programına konuk olarak canlı yayında soruları yanıtladı, proje ve yapacaklarını anlattı.

Namsoy “Birlikteliği seçime doğru taşıyoruz. Altı dönemi tamamladık. Halkın isteği doğrultusunda tekrar aday oldum. Şimdi sistemimiz oturmuştur. Eskiden sıkıntılıydı ama şimdi maaşlarımız ve sosyal sigortalarımız ödeniyor. Belediyemiz gerek TC’den gerek AB’den aldığı fonlarla yatırımlarını gerçekleştirdi” dedi.

Namsoy “Bölgemizde çalıştay yaptık. 2007-2019 yılları arasında stratejik kalkınma planı hazırladık. Çıkan sonuç ise Lapta Belediyesi’nin kalkınması turizmdir.  Eko -Akro turizm ile de kendi ürünlerimizi ortaya çıkarmalıyız” dedi.

Belediyeden çıkarılan işçiler hakkında iddiaları yanıtlayan Namsoy “Biz çalışanlarımızı çağırdık konuştuk. Belli arkadaşlarımızı işten durduracağız dedik. Hatta bu geçiş döneminde işten ayrılanlara iş da bulduk. Daha sonra ihtiyacımıza göre de bazı personeli geri çağırdık. Önümüzdeki hafta içerisinde de gecikmiş ödemeleri yapacağız” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here