Ana sayfa Video Otobüsü bir maymunun kullanmasına izin veren şoför, görevinden uzaklaştırıldı

Otobüsü bir maymunun kullanmasına izin veren şoför, görevinden uzaklaştırıldı

410
0
PAYLAŞ

Hindistan’da bir otobüs şoförü, yolcularla dolu otobüsün direksiyonunu evcil bir maymuna emanet etti. O anları kaydedildiği video kısa sürede sosyal medya da ilgi odağı haline gelirken, videoyu gören yetkililer, şoförü görevinden uzaklaştırdı.

Hindistan’ın güneydoğudaki eyaletlerinden Karnataka’da gerçekleşen olayda, M Prakash isimli şoför direksiyonu kontrolünü yanında oturan ve öğretmen olduğu belirtilen yolcuya ait evcil bir maymuna verdi.

ŞOFÖR GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

O anların kaydedilmesi ve sosyal medya da yayılması sonrasında harekete geçen yetkililer, şoförü görevinden uzaklaştırdı.

Yerel ulaşım idaresi yetkilisi yaptığı açıklamada, M Prakash olarak tanınan sürücünün, maymunun direksiyona oturmasına ve idare etmesine izin verdiği gerekçesiyle görevden alındığını doğruladı.
İlgili makamların sürücü hakkında soruşturma başlattığını belirten yetkili, hiçbir şoförün yolcuların hayatını riske atamayacağını vurguladı.

Bir öğretmene ait olan maymun, ilk başta şoförün yanına oturduğu ancak daha sonra onun meraklı ve yaramaz maymunun birden direksiyon simidinin olduğu tarafa doğru atladığı aktarıldı.

Yaklaşık olarak 10 dakika boyunca maymunun aracın direksiyonunu kontrol ettiği belirtildi.

Sosyal medyada ‘direksiyon sevdalısı’ maymun hakkında yapılan yorumlardan bazıları:

Abhishek Singh isimli bir sosyal medya kullanıcısı yaptığı yorumda, “Bir hayvansever görevinden uzaklaştırılmamalı. Bu videoda yer alan lungur cinsi maymun oldukça sevimli ve kibar” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here