18.1 C
Lefkoşa
17 Ocak 2018
Ana Sayfa Edebiyat

Edebiyat

Edebiyat

Ana Sayfa Edebiyat

Osman Şahin, DAÜ’lülerle buluşacak

Yazar Osman Şahin, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) 3 konferans verecek. DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün organize ettiği etkinlik 14 ile 15 Aralık tarihlerinde olacak.

Arif Hasan Tahsin için anma etkinliği düzenleniyor

Öğretmen, gazeteci-yazar, kooperatifçi Arif Hasan Tahsin Desem, ölüm yıldönümü olan Salı günü düzenlenecek etkinlikle anılacak.

2017’nin çok satan 11 kitabı

İşte kitapseverlerin en çok tercih ettiği 11 kitap...

“Kıbrıs Efsaneleri” ve “Kıbrıs Türkleri” kitapları Akıncı’ya sunuldu

Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği Başkanı Doç. Dr. Şevket Öznur “Kıbrıs Efsaneleri” ve “Kıbrıs Türküleri” adlı kitaplarını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya sundu.

Ahmet Sanver’in kitabı yayımlandı

Ahmet Sanver’in “Kıbrıs’ın Eski Ticaret Hayatı ve İlginç Ticari Anılarım” isimli kitabı çıktı.

Fikret Demirağ uluslararası festivalle anılacak

Kıbrıslı Türk şair ve yazar Fikret Demirağ, uluslararası şiir festivali ile anılacak.

YDÜ’de Hakan Çakmak anısına konferans

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü, program yapımcısı ve yazar merhum Hakan Çakmak anısına “Kıbrıs’ta Sanat Arşivi” konulu konferans düzenliyor.

“Beraber güldük, beraber ağladık” kitabı tanıtıldı

Merhum gazeteci İzzet-Rıza Yalın’ın 1963-1983 döneminde kaleme aldığı yazılarıyla yapımcılığı ve sunuculuğunu yaptığı radyo-televizyon programlarının içeriklerinin yer aldığı “Beraber Güldük, Beraber Ağladık” adlı kitabı dün akşam tanıtıldı.

“Beraber Güldük, Beraber Ağladık” KTGB’de tanıtılacak

Merhum gazeteci İzzet-Rıza Yalın’ın 1963 sonrasından 1983’e kadar yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı radyo-televizyon programlarının içerikleri yanında köşe yazılarının da yer aldığı “Beraber Güldük, Beraber Ağladık” adlı kitap çarşamba günü tanıtılıyor.

Güzelyurt’ta Dr. Burhan Nalbantoğlu’nun kitabı tanıtılacak

Güzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği (GÜKAD) organizasyonuyla, yarın akşam Güzelyurt’ta, “Kalp ve Damar Hastalıkları” konulu söyleşi ve “Yarım Kalmış Bir Yaşam, Dr. Burhan Nalbantoğlu” kitabının tanıtımı yapılacak.
12,082BeğenenlerBeğen
7,801TakipçilerTakip Et
105AbonelerAbone Ol

İYİ/KÖTÜ Haberler