Ana sayfa Kıbrıs Sibel Kekilli: Ölüm tehditleri aldım

Sibel Kekilli: Ölüm tehditleri aldım

202
0
PAYLAŞ

Oyuncu Sibel Kekilli, rol aldığı karakterler ve sosyal medya üzerinden takipçileri tarafından maruz bırakıldığı taciz ve karalama kampanyasıyla ilgili konuştu. “İnsanlar beni tehdit ediyor, bana hakaret ediyor” diyen Sibel Kekili, “Ölüm tehditleri bile aldım” dedi.
Sosyal medyadan yapılan cinsel içerikli taciz mesajlarına isyan etmesinin ardından, daha fazla dayanamayarak sosyal medyayı bir süre donduran Sibel Kekilli, olarak Variety’den Nick Vivarelli’ye bir röportaj verdi.

“İnsanlar beni tehdit ediyor, bana hakaret ediyor” diyen Sibel Kekili, “Ölüm tehditleri bile aldım” diye konuştu.

38 yaşındaki oyuncu şöyle devam etti: “Ama kadın hakları için savaşmak benim görevim. Çünkü bu kültürü biliyorum.”

“Bir kadın olarak bu kültürü tanıyorum; çok acı çektim ve konuşmalıyım. Susmamalıyım! Ve eğer sadece birinin hayatını değiştirebilirsek bile buna değer”

Kekilli, kendisini bir kadın olarak, bir insan olarak koruması gerektiğini ifade eden ve halen Türkiye’den kendisine senaryolar gönderildiğini de söyleyen oyuncu, “Gerçekten harika Türk yönetmenler var” dedi.

Game of Thrones’ta Shae karakterini canlandıran Kekilli, bu yıl yayınlanacak olan Bullets dizisiyle ekranlarda yer alacak.

Sibel Kekilli cinsel içerikli mesajlara isyan etti
Oyuncu Sibel Kekilli, sosyal medyadan yapılan cinsel içerikli taciz mesajlarına isyan ederek, “Tehditlerinizi, istismarlarınızı ve iğrenç cinsel içerikli mesajlarınızı daha fazla tolere etmeyeceğim” dedi.
Türk asıllı Alman oyuncu Sibel Kekilli, “çoğunluğu Türk halkından olmak üzere” diye açıkladığı cinsel içerikli taciz mesajları aldığını söyleyerek, Instagram hesabından İngilizce ve Türkçe olarak isyan etti.

37 yaşındaki oyuncu, mesajında şu sözlere yer verdi:

“Her şeyden önce, hepinize güzel desteğiniz için çok teşekkür ederim. Beni cesaretlendiriyorsunuz.”

“Çoğunluğu Türk halkından olmak üzere, hesabımdaki nefret içerikli mesajlara ilk ve son defa vereceğim cevabım aşağıdadır.”

“Tehditlerinizi, istismarlarınızı ve iğrenç cinsel içerikli mesajlarınızı daha fazla tolere etmeyeceğim.”

“Kendinizi Müslüman olarak tanımlayıp başka insanlara, özellikle kadınlara, ya da dinlere saygı duymuyorsunuz. Bağnaz, ikiyüzlü, nefret ve haset dolusunuz. Size acıyorum!”

“Defolun gidin!

Lütfen hesabımı takip etmeyi bırakın!”

Game of Thrones (Taht oyunları) dizisindeki oyunculuğuyla beğeni toplayan ve son olarak 2006 yılında oynadığı Eve Dönüş filminin çekimleri için Türkiye’de uzun süre kalan oyuncunun, Türk yapımı bir gerilim filminde rol alacağı konuşulmuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here