Ana sayfa Dünya Suudi Veliaht Prens Selman’dan hızla kaçtılar

Suudi Veliaht Prens Selman’dan hızla kaçtılar

153
0
PAYLAŞ

Suudi Veliaht Prens Selman‘dan hızla uzaklaşan ceylan ve dağ keçileri gündeme damga vurdu. AFP haber ajansı Suudi Veliaht Prens’in yeni fotoğraflarını yayınladı.
Haber ajansı, fotoğrafların Suudi Arabistan Kraliyet Sarayı’ndan temin edildiğini belirtti. Fotoğraflarda Veliaht Prens Selman’ın, gözetmenler eşliğinde doğaya ceylan saldığı dikkat çekti.
Fotoğrafların, Suudi Arabistan’danın El-Ula bölgesinde kurulacak olan doğa koruma alanı ve tatil yeri noktasında çekildiği belirtildi.
Proje kapsamında Veliaht Prens Selman, doğaya canlılar saldı.
Doğaya salınan ceylan ve dağ keçilerinin Prens Selman’dan koşarak uzaklaşması dikkat çekti.
Bölgenin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer aldığı biliniyor.
Bölgede kurulması hedeflenen proje için düğmeye basılmış oldu.
Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Abu Dabi Louvre Müzesi’nin mimarı olan Fransız mimar Jean Nouvel tarafından tasarlanacak proje sayesinde bölgeye çok sayıda turistin gelmesi bekleniyor.
Proje, bölgedeki sürdürülebilir gelişime de katkı sağlayacak.
Veliaht Prens Selman ülkesinde çeşitli atılımlara imza atsa da Cemal Kaşıkçı cinayeti sebebiyle uluslararası alanda zor günler geçiriyor.
Geçtiğimiz günlerde cinayeti araştırmak için Türkiye’ye gelen BM heyeti, cinayet emrinin doğrudan Suudi Arabistanlı yetkililer tarafından verildiğini açıklamıştı.
Heyetin yaptığı açıklamada Suudi Arabistan’ın, Türkiye’nin cinayeti aydınlatma çabalarını baltaladığına dikkat çekilmişti.
Heyetin Türkiye temasları sırasında Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girişine izin verilmemişti.
Öte yandan Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında Suudi Arabistan’dan itiraf gibi bir açıklama geldi.
ABD merkezli CBS’in kanalında yayınlanan Face the Nation programına katılan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Jubeyr, “Kaşıkçı’nın ölümü korkunç bir trajedi. Bu bir hataydı. Suudi Arabistan hükümetinin yetkilileri tarafından işlenen bir suçtu ve onların yetkilerini aşan bir hamleydi” açıklamasını yaptı.
Sözlerini Veliaht Prens Selman’ı koruyarak devam eden Jubeyr, “Sorumluları bulup onları cezalandıracağız. Veliaht Prens’in bu konuyla hiçbir ilgisi yok. Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi ile ilgili hiçbir emir verilmedi. Bütün ülke bu cinayetten dolayı şok oldu” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here