19.1 C
Lefkoşa
23 Ekim 2017

Teknoloji

Ana Sayfa Teknoloji

Orion meteor yağmuru bugün ve yarın

Ekim ayının ilk günlerinde gezegenimize ulaşmaya başlayan meteorların gökyüzünde oluşturduğu ve olarak da bilinen meteor yağmuru, 21-22 Ekim tarihleri arasında izlenebilecek.Meteor yağmurlarını gözlemek için insan gözü dışında özel bir gözlem aletine ihtiyaç yok.

‘Ekolojik kıyamet’ alameti

Yapılan bir araştırmanın kanatlı böceklerin sayısının son 25 yılda yüzde 75 azaldığını göstermesi üzerine, bilim insanları "ekolojik kıyamet" uyarısı yaptı.Böceklerin bitkiler için polen taşıyıcı olması ve hayvanlar için av olması sebebiyle insanlık için hayati önem taşıyor.

iPhone 8 satışa çıktı

Apple'ın, meraklıları tarafından sabırsızlıkla beklenen yeni modeli iPhone 8 İstanbul ve Ankara'da satışa sunuldu. iPhone meraklıları, saat 00.00'dan itibaren yeni telefonlarına kavuştu.

Orionid meteor yağmuru şölenini kaçırmayın

Orionid meteorları Ekim ayının ilk günlerinde gezegenimize ulaşmaya başladı. Peki Orionid meteor yağmuru nedir? Orionid meteor yağmurunu en iyi hangi tarihte ve nasıl gözlemleriz?

ABD’nin en genç bilim insanı oldu

11 yaşındaki Gitanjali Rao, bu yılın 3M Genç Bilim İnsanı Yarışması'nı kazarak ABD’nin ödül alan en genç bilim insanı oldu.

Düşündüğünüzden çok daha zeki oldukları ortaya çıktı

Balina ve yunusların zekâları hemen herkes tarafından biliniyor olsa da, geniş çaplı bir araştırma, bu türlerin düşündüğümüzden çok daha zeki olduğunu ortaya koydu.

NASA uzayda stres çarkı challenge yaptı

NASA Astronotu Randy Bresnik ve ekibi Uzay İstasyonu(ISS)'te yer çekimsiz ortamda stres çarkı çevirdi. Böylece stres çarkı videoları furyasına NASA'da dahil olmuş oldu.

Gökbilimde büyük buluş

ABD'li ve Avrupalı bilim insanları, Süpernova yıldız patlamaları sonucu oluşan iki "nötron yıldızının" 130 milyon yıl önce çarpışmasıyla meydana gelen yerçekimsel dalgaları keşfetti. Albert Einstein'ın ünlü izafiyet teorisinin odağındaki yerçekimsel dalgalar ve ortaya çıkardıkları ışık, dedektörler aracılığıyla ilk kez doğrudan algılanabildi.

Atakan: “HP ideolojisiz bir parti değildir”

GAK TV Halkın Partisi (HP) Genel Sekreteri Tolga Atakan, partisinin ideolojisiz bir parti olduğu yönündeki iddialara cevap vererek, HP’nin öyle bir parti olmadığını ancak makro...

Nami’den Ertuğruloğlu’na gönderme!

GAK TV-Sosyal Medya Müzakereci ve Eski Dışişleri Bakanı Özdil Nami, Twitter hesabından çeşitli resim ve gazete kupürleri paylaşarak Tahsin Ertuğruloğlu’na gönderme yaptı. “Bazen hatırlamakta fayda var....
2,546BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
8AbonelerAbone Ol
- Reklam -

İYİ/KÖTÜ Haberler