Ana Sayfa Diğer Sporlar Türkiye Turu’nda Sam Bennett dublesi

Türkiye Turu’nda Sam Bennett dublesi

15
0
Paylaş

Bu sene ilk kez World Tour takviminde yer alan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda ikinci etabın kazananı değişmedi…

Kumluca-Fethiye arasında koşulan 205 kilometrelik etabın son bölümüne sprint treninden aldığı destekle avantajlı bir pozisyonda giren Sam Bennett, TUR’un ikinci etabında da finiş çizgisini ilk geçen isim oldu.

İrlandalı sprinterin arkasından finiş çizgisini geçen Trek Segafredo’dan Edward Theuns günü ikinci sırada bitirirken, Astana’dan Riccardo Minali podyumun üçüncü basamağında yer aldı.

Etabın başında kaçış grubuna giren milli takım sporcusu Onur Balkan, 59’uncu kilometrede bulunan Türkiye Güzellikleri Kapısı’ndan ilk geçen isim olarak dün kazandığı beyaz mayoyu korumayı başardı. Onur Balkan’ın pelotona dönmesinin ardından Mirco Maestri ve Murilo Affonso kaçış grubunu sürdürdü ancak bitime 12 kilometre kala peloton bu ikiliyi de yuttu. Son 5 kilometrede sprint trenleri pelotonun direksiyonun geçerken, Bora Hansgrohe ve Trek Segafredo ön grubu domine etti. Takım arkadaşı Shane Archbold’tan aldığı destekle son 500 metrede öne çıkan Sam Bennett finiş çizgisini ilk sırada geçti 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’ndaki ikinci zaferini kazandı.TUR’ın ikinci etabında genel klasman adına önemli bir kayıp yaşandı. World Tour takımlarından Astana’nın lideri olarak Türkiye’ye gelen Rus bisikletçi Sergei Chernetckii geçirdiği kazanın ardından abandone olarak yarışa veda etti.

Kaynak: EuroSport.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı yazınız