18.1 C
Lefkoşa
17 Ocak 2018

Yaşam

Ana Sayfa Yaşam

AB Burs Programı’ndan 140 Kıbrıslı Türk’e burs olanağı

Avrupa Komisyonu, AB Mali Yardım Programı çerçevesinde finanse edilen “2018/19 Akademik Yılı için Kıbrıs Türk toplumuna yönelik AB Bursları Programını” başlatacağını duyurdu.

Laçin: “Cennet’e gider mi Allah bilir ama dilerim ki aynı yere...

İnandığı doğruları hiç kimseden çekinmeden söyleyen ender isimlerden olan oyuncu Berna Laçin gündeme yönelik paylaşımlarıyla dikkat çekiyor.

Türkiye’de kadınlar #MeToo (#SendeAnlat) diyebiliyor mu?

Türkiye'de '#SenDeAnlat' başladı, üç yılda ne oldu? Ancak geçen yılın 2018'e miras bıraktığı en önemli gündem maddelerinden birini oluşturan kadınlara yönelik taciz konusu, her yerde...

Nibel Tektan yazdı: “Uyumak İstiyoruuuuum!”

Endonezya günlükleri...8.bölüm Cakarta’dan Yogyakarta’ya yolculuk, hostele yerleşme, uyku tutmaması ve sonrasında güneş doğmadan yollara düşüp iki ayrı tapınak gezisi beni fazlasıyla yormuştu. Odama dönünce bir...

Görenleri hayrete düşüren bebek

Ama öyle gerçekçi ki.

Soyguncular Ritz Oteli’nden çaldıkları tüm mücevheri düşürdü

Fransız polisi, Paris'teki ünlü Ritz Oteli'nden silahlı soyguncular tarafından çalınan tüm mücevherlerin bulunduğunu açıkladı.

Avustralya’nın çocuk yüzü, internet zorbalığından intihar etti

Avustralya'nın simge şapka markası Akubra'nın yüzü olan 14 yaşındaki Amy "Dolly" Everett'in internette uğradığı sataşma ve zorbalıklar nedeniyle yaşamına son vermesi, ülkede şok etkisi yarattı.

2050’ye kadar yetecek çikolatamız var mı?

Sosyal medyada çikolatanın yakın gelecekte tükeneceğine dair haber çokça paylaşıldı. Öyle ki çikolata severler stokları konusunda endişe duymaya başladılar.

Liselerarası Kompozisyon Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi

Dr. Fazıl Küçük Liselerarası Kompozisyon Yarışmasında dereceye girenlere ödül ve plaketleri, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nda düzenlenen törenle verildi.

Milyonlarca yıllık kelebek fosilleri bulundu

Eski çağlardan kalma bir kayanın içinde kelebek ve güve fosilleri bulundu.
12,082BeğenenlerBeğen
7,801TakipçilerTakip Et
105AbonelerAbone Ol

İYİ/KÖTÜ Haberler