18.1 C
Lefkoşa
17 Ocak 2018

Eğitim

Ana Sayfa Eğitim

DAÜ Giriş ve Burs Sınavı tarihi belli oldu

DAÜ Rektörlüğü’nden verilen bilgiye göre DAÜ – Giriş ve Burs Sınavı 2018’in, Mağusa’da DAÜ Kampüsü’nde ve Lefkoşa’da olmak üzere iki sınav merkezinde yapılacağı belirtildi.

Liselerarası Şiir ve Kompozisyon Yarışması’nda dereceye girenler açıklandı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Muratağa, Atlılar, Sandallar Şehitlerini Yaşatma Derneği’nin düzenlediği Liselerarası Şiir ve Kompozisyon Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Görme engellilere elektronik dünyanın kapıları açılacak

Milli Eğitim Bakanlığınca, elektronik ortamlardaki dokümanları Braille alfabesine, Braille alfabesi ile alınan notları da yazı diline çevirme özelliğine sahip teknolojik cihazların görme engelli öğrencilere dağıtılması için çalışma başlatıldı.

Sağ Beyin – Sol Beyin: “Oyun Neden Akademik Öğrenmenin Temelidir?”

“Mantık sizi A’dan B’ye götürür. Hayal gücü ise her yere.” ~Albert Einstein Önce sağ beynin geliştiğini biliyor muydunuz? Çocuklar dört yaşına gelene kadar bu böyledir....

KGS kayıt işlemleri uzatıldı!

2017-2018 Öğretim yılı, Kolej Giriş Sınavları’nın (KGS) kayıt işlemleri 12 Ocak Cuma gününe kadar uzatıldı.

DAÜ ile TÜRKSOY arasında protokol imzalandı

oğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), “Türk halklarının gönül birlikteliğini ve kardeşliğini güçlendirmek, ortak Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmak ve dünyaya tanıtmak amacıyla çalışmalar yapan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ile eğitim, öğretim ve kültürel alanda iş birliğini öngören” protokol imzaladı.

Kıbrıs’ın ilk “Nadir Eserler Kütüphanesi” açılıyor

Yakın Doğu Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs’a kazandırdığı uluslararası standartlarda en kapsamlı bilgi erişim ve kültür merkezi olan Büyük Kütüphane’den sonra, kampüs içerisinde ikinci büyük kütüphane olacak olan ve içerisinde nadir eserlerle özel koleksiyonları barındıracak “Nadir Eserler Kütüphanesi”ni hizmete koyuyor.

“Arp ile Terapi”çalışmaları ilkokullarda başladı

“Bilinçli Birey Güçlü Toplum” sloganı ile geliştirilen “Kişisel Gelişim Seferberliği”nin ikinci adımı olan “Arp ile Terapi” çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği halinde ilkokullarda başladı.

Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği, 2017 yılbaşı balosu bütçesini bağışladı

Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği, 2017 yılbaşı balosu için ayırdığı bütçeyi, Lefkoşa surları içerisindeki Arabahmet İlkokulu’nun ihtiyaçları için harcama kararı aldı.

Cumhuriyet Meclis Başkanı Siber, UFÜ’yü ziyaret etti

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Uluslararası Final Üniversitesi’ni (UFÜ) ziyaret etti.
12,082BeğenenlerBeğen
7,801TakipçilerTakip Et
105AbonelerAbone Ol

İYİ/KÖTÜ Haberler